bear

Rubrika

Novinky
Bear Grylls
Ultimate Survival
Escape to the legion
Bearovo oblečení
Bear Grylls Shop
Lekce Beara Gryllse
Survival Výbava
Dobrodruhové
Odkazy
Diskuse

Anketa

BlueBoard.cz

Počítadlo

TOPlist

Aktuální Info

-Nová sekce Escape to the legion!


Díly na tento týden

Sobota 15.8 2009
Rumunsko 22:50 - 23:45

Pondělí 17.8. 2009
Turecko 21:55 - 22:50


Fotka srpna

Fotka měsíce

Zde je 5 lekcí, které používá Bear Grylls


1. Být ve formě

Jelikož se Bear už od narození věnoval horolezectví a byl v SAS, kde obdržel tvrdý výcvik, tak fyzičku nikdy neztrácel. Ovšem musí si ji pořád udržovat. Drží dietu, která je zakládaná na biopotravinách. Jí pětkrát za den. Snaží se jíst hodně ovoce a zeleniny. Dále rýži, těstoviny, brambory, sóju, ořechy, avokáda, med, čočku a fazole. Snaží se vyhýbat zvířecím produktům: mléko, vejce, bílý cukr, bílá mouka, zpracovaná, či nezdravá strava. Tvrdí však, že má spoustu slabých stránek. Neodolá tvarohovému koláči (klasický cheesecake) a croissantům. Hlavní věc, kterou on zkouší jíst, jsou biopotraviny. Říká, že dobrá výživa napomáhá z 75%, k tomu, abyste byli zdravý a ve formě. Bear není zastáncem syntetických vitamínů a doplňků. Časté vědecké studie dokazují, že strava založená na ovoci a zelenině je nejlepší, jak zlepšit a udržet naše zdraví. Jediný doplněk, který Bear používá je JuicePlus. Je to výborný doplněk stravy. Sám říká, že ho používá při každé expedici.

Kromě dobré stravy si Bear udržuje kondici cvičením. Bear cvičí 5-6 krát do týdne. Toto cvičení zahrnuje běh v terénu, trénink a jóga. Také dělá Ninjutsu, gymnastiku a akrobace, šplh, skydiving a paragliding.

2. Dělejte informovaná rozhodnutí

Základní část přežití v divočině je rozhodování. Bear má proto své rčení ,,Jak se zastavíte a nic nebudete dělat, zemřete." Ve spoustě knih o přežití, jsou uvedeny příklady lidí, kteří odrazili strach a zoufalství. Začali si stavět přístřešky, signální oheň. Vrátili se domů živý, protože kontrovali své smysli v chaotických situacích. Hledejte věci, které vám mohou zachránit život, zkoumejte místní podmínky a zvažte rizika. Dobré je také přečíst si nějakou literaturu o přežití.

3. Divočina je vaše hřiště

Spousta lidí, kteří bydlí ve velkých městech nezažili pocit být v přírodě. Odlehlé místo bez žádných znalostí pro ně může být nebezpečné, ale s nějakými znalostmi to může být i zábava. Váš místní státní park je pro začátek ideální. Není tam sice moc komfort, ale jinak je to ok. Důležitá věc je vydat se do lesa a ve vašem prostředí být v pohodlí. Začněte koupí kvalitních outdoorových bot. Dále si obstarat kompas a nějakou tašku na vodu a jídlo. Víkendové pěší výlety jsou pro výuku vynikající. Prověří vás orientační běh a stavební zručnost. Pozor na změny počasí!

4. Obraťte se na víru

Bear je křesťan a jeho víra mu napomáhá při strategii o přežití. V situaci o přežití může být vaše víra zachráncem.

5. Najděte si svůj zdroj podpory

Ať už jste kde jste, nalezení vašeho zdroje podpory je velmi důležité. Jak Bear sám říká ,,Největší boj se odehrává ve vaší hlavě!" Může to být partner/partnerka, rodiče atd.